Zwycięstwo Unii w derbach gminy LubinW jesiennej deszczowej scenerii odbyły się kolejne derby: Huzar Raszówka – Unia Miłoradzice.  Początek spotkania należał do drużyny z Miłoradzic, która już w 5. minucie meczu uzyskała prowadzenie po celnym trafieniu Rafała Szumańskiego.

Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, jednak goście zdobyli kolejną bramkę po strzale Pawła Miśty (25. min). Po stracie gola zawodnicy Huzara poderwali się do jeszcze energiczniejszych ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Radosław Targowicz (28. min) i Łukasz Rudnicki (45. min) doprowadzili do wyrównania. Była to Zwycięstwo Unii w derbach gminy Lubinzapowiedź emocji w drugiej odsłonie spotkania.

Po zmianie stron na boisku niepodzielnie panowała już drużyna z Miłoradzic, która zdobyła 6 bramek, na które gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym celnym trafieniem.

Zwycięstwo Unii w derbach gminy LubinKoniec sezonu był dla obu ekip bardzo wyczekiwany i mamy nadzieję, iż na wiosnę obie nasze drużyny przystąpią do rywalizacji z nową energią. Unia Miłoradzice będzie walczyła o awans do Klasy okręgowej, a Huzar Raszówka szybko zapewni sobie ligowy byt na kolejny sezon w Klasie A.

Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko sportowe. W przerwie meczu rozegrano konkurs „strzału w poprzeczkę”, którego zwycięzcą okazał się Damian Rakowski z Miłoradzic. Najlepszymi piłkarzami meczu wybrano Rafała Szumańskiego  (Unia) i Grzegorza Zubera (Huzar). Nagrody i wyróżnienia wręczał   wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan i radny Marcin Nyklewicz.

0:1  – Rafał Szumański (5. min)

0:2 – Paweł Miśta (25. min)

1:2 – Radosław Targowicz (28. min)

2:2 -Łukasz Rudnicki (45.min)

2:3 – Paweł Miśta (55.min)

2:4 – Mateusz Kruszyk (58. min)

2:5-  Dawid Tygielski (74. min)

2:6 – Damian Laskowski (77. min)

2:7 – Karol Rozmiarek (79. min)

3:7 – Krzysztof Klementowicz (88. min)

3:8 – Tomasz Skotnicki (90. min)

Wszystkie  mecze naszych drużyn

Iskra Księginice    –  Chrobry II Głogów                  3:1

Huzar Raszówka  –   Unia Miłoradzice                  3:8

Grom Gromadzyń  – Fortuna Obora                      8:1

Victoria Borek   – Unia Szklary Górne                    6:0

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin.