Sześć spotkań dożynkowych, w tym otwarcie świetlicy oraz Festiwal kapusty i pieroga, Festyn Parafialny i profesjonalna walka bokserska mieszkańca naszej gminy – jest w czym wybierać, szukając atrakcyjnych propozycji na nadchodzący weekend. Zainauguruje go już dziś Narodowe Czytanie w Raszówce.

Przypominamy, że dziś o godzinie 16.30 w Gospodzie „Bagienko” w Raszówce będzie niepowtarzalna okazana do posłuchania i wspólnego czytania z wójtem Tadeuszem Kielanem twórczości Adama Mickiewicza. Bohaterem tegorocznej ogólnopolskiej akcji, w którą rokrocznie włącza się Gminna Biblioteka Publiczna są „Ballady i romanse”.

W sobotę natomiast na godzinę 15 do kościoła w Miłoradzicach zaprasza sołtys i rada sołecka. Uroczysta msza święta zainauguruje tegoroczne dożynki.

Także o godzinie 15 w Księginicach rozpocznie się Festiwal kapusty i pieroga z licznymi atrakcjami konsumpcyjno-konkursowymi. Szerzej o tej imprezie: pisaliśmy 25 sierpnia w aktualnościach.

Na godzinę 15.30 inaugurację dożynek zapowiada sołectwo Ustronie.

O godzinie 16 zaplanowane jest otwarcie nowej świetlicy w Gogołowicach połączone z dożynkami.

Ze wspólną zabawą na świeżym powietrzu z wieloma atrakcjami, szczególnie dla dzieci wystartuje o godzinie 17 sołectwo Gola.

O godzinie 18 natomiast mieszkańców na dożynki zaprasza sołtys Miłosnej, a w Raszówce o tej porze rozpocznie się uroczysta msza, po której zaplanowano zabawę.

Także w sobotę 3 września swoją drugą zawodową walkę stoczy bokser ze Składowic – Konrad Czajkowski. Gala odbędzie się w Białymstoku podczas gali Chorten Boxing Show VI, jego przeciwnikiem będzie zawodnik z Białegostoku – Tobiasz Dudź. Walka jest zakontraktowana na 4 rundy w wadze 62kg i będzie transmitowana w Polsat Sport. Zachęcamy do oglądania i kibicowania!

W niedzielę natomiast  w parafii pw. Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie odbędzie się X Jubileuszowy Festyn Parafialny. W programie występy zespołów muzycznych, zabawy i animacje dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego oraz liczne konkursy, licytacje i pyszne potrawy.  Rozpoczęcie mszą świętą zaplanowano na godzinę 12.